Program

Program 14.juni (onsdag kveld)

Kveldens fokus: Drivkraft | Menneske og teknologi!

16.00 – 17.00 Innsjekk og registrering.

17.00 – 17.15 SYMRA Starter.

17.15 – 17.25 Opning v/ordfører Odd Harald Hovland.

17.25 – 18.15 Podiuminvestering: «Industriutvikling i Rubbestadneset» Jakob Særsten, Bernt Henrik Hellesøe, Tore Kallevåg.

18.15 – 18.45 Podiumpust – pause, kaffi og mingling.

18.45 – 19.00 Podiumungdom: «Smart Learning UB og Vado UB» Ungdomsbedrifter og teknologi.

19.00 – 19.45 Podiumdrivkraft: «Kunsten å lykkast» Per Bjørn Habbestad, Magne Eidesvik og Astrid K. Steinsland.

19.45 – 20.00 Podiumpust – pause, kaffi og mingling.

20.00 – 21.00 Podiumstar: «Koht på jobben» Christine Koht fortel om si forskning på det norske arbeidslivet.

21.00 –            Podiumgourmet – Kortreist mat med triveleg prat!

Program 15.juni (torsdag)

Dagens fokus: Drivkraft | Menneske og teknologi!

08.00 – 08.30 Innsjekk og registrering.

08.30 – 08.40 Velkommen til Bømlo folkehøgskule. Magne Grøneng Flokenes, rektor.

08.40 – 09.15 Podiummogelegheit: «Industri 4.0» Are Pedersen frå Future Solutions.

09.15 – 09.30 Podiumpust – pause, kaffi og mingling.

09.30 – 10.15 Podiumutdanning: «Teknologi og utdanning» Leif Steinar Alvsvåg og Solveig Laukhammer frå Høgskulen på Vestlandet fortel korleis utdanningsinstitusjonane går inn i framtida.

10.15 – 11.00 Podiumhelsetech: «Banebrytande innovasjon» Tor Gjøsæter og Jørund Fjøsne tar oss med på ei reise inn i fremtidas løysingar.

11.00 – 12.00 Podiumlunsj – god mat og meir god prat!

12.00 – 13.00 Podiummangfald: Kathleen Offman Mathisen er global HR director i GS og brenn for visa at mangfald i arbeidslivet kan være ei kjelde til innovasjon, drivkraft og utvikling.

13.00 – 14.00 Podiumoverblikk: Eirik Newth analyserer drivkreftene og megatrendane som formar vår tid og åra som kjem.

14.00 –            Avslutning – me klappar av dagen og reiser kvar til vårt, inspirerte og klare til å setja nye idéar ut i livet!

TIDLEGARE PROGRAM